Speciális fényszóró - izzók

Témakör: Tuning
aktuális téma
Speciális fényszóró - izzók

Aki már kísérletezett ilyennel, írja ide a véleményét. De addig is, gyorsan kezdem én: vettem egy Tungsram superblue égőpárost. Ránézésre kicsit szivárványos a külseje, talán még mintha meg is lenne repedezve a gőzölés rajta. Na, betettem, és pontosan ugyan olyan, mint a 300 forintos egyszerű H1-es izzó. Ilyet tehát NE! Üdv, Adam

Több megjelenítése
Kevesebb megjelenítése
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
kaymanee
#428
2013. július 26. 00:05
nekem osram van és bírja plusz erős is
Einherjar
#427
2013. július 26. 00:01
Ha a H1et beszámítod akkor beszélhetünk róla, úgy is kell tartalék izzó.
PapaMaci
#426
2013. július 25. 23:57
Most majdnem megsajnáltalak
Lényeg, hogy nem tervezek olyan autot venni, amibe h7 kell, igy nálam feleslegesen áll. Inkább használja valaki, mint nálam álljon. Hja... A lámpa is a szobában volt az ölemben, amikor bele akartam tenni az izzot, és természetesen az elsönél észleltem a hibát, szoval 0.0km-esek.
Einherjar
#425
2013. július 25. 23:50
Az a baj hogy akkor nekem meg marad a H1.
PapaMaci
#424
2013. július 25. 23:45
Hali
Nekem van két pár h7-es nbp. Amikor feltéptem, akkor szembesültem vele, hogy nekem nem is az kell. Igy most polcon állnak. Ha kell, szivesen pénzzé teszem öket. H1-esekkel már feltöltöttem a lámpáim.
Einherjar
#423
2013. július 25. 23:22
Hátha érdekel valakit:Van 2db alig használt Osram Night Breaker Plus H1 izzóm, eladnám vagy cserélném hasonló izzóra H7 foglalattal.
PapaMaci
#420
2013. július 25. 11:52
És még egy apró történet...
Nagyon kedves televíziós képmérnök kollégámnak hoztam egy pár nbp-t a 124-es merciébe, és azóta egyik találkozásunknál sem mulasztja el megköszönni. Ő is azóta lát rendesen az úton.
PapaMaci
#419
2013. július 25. 11:41
Nem tudom, ki, milyen tapasztalatok alapján írja, hogy jobban lehet látni a kék fénynél? Sajnos a fizika mást mutat. Minél magasabb a színhőmérséklet, annál kevésbé hatol át pl a víz felszínén, ezáltal jóval kevesebb a visszavert fény. Igy lehet bármekkora fényerő, ha még sem látok semmit vizes úton. Városban biztos király, ahol van közvil, de én elég sokat vezetek éjjel városon kívül, és tudom, mit ér. A másik, hogy az emberi szem a sárgás fényekből képes a legtöbb részletet, információt begyüjteni. Igy van megkonstruálva. A kék, meg mosódik. Nézzetek csak meg egy nagy fényerejű kék LEDet, és látjátok, hogy nehéz rá fókuszálni. Sajnos ez is a szem korlátja. Végezetül, a közvilágítás sem véletlenül sárga.
Robert9
#416
2013. július 25. 10:36
HOD-ot nem veszek. Ahhoz alakítanom kéne a lámpán, amihez nincs kedvem.
Masterdriv
#415
2013. július 25. 10:30
Egyiketse! Vegyél HOD izzót... nem HID..mint a xenon, hanem H.O.D ilyen kékes a lámpája, de ne fossál tőle, atommega jól világt, jól néz ki...és féyereje is nagyon jó! Nekem eddig ez bírja a legjobban! A lntebb emltet izzókat meg 2 havonta dobáltam kifelé!
Robert9
#412
2013. július 25. 09:52
Akkor felteszek egy kérdést. Ha most választhatnátok, hogy melyiket teszitek az autótokba, akkor melyikre esne a választásotok a kettő közül: (Elég a szám is.)

1: GE/Tungsram Megalight Ultra 120%
2: Osram Night Breaker Plus
PapaMaci
#411
2013. július 24. 01:49
Mint irtam, projis lámpában nbp van a karikás kocsimban. De ujra kellett foncsoroztatnom. Azota elég franko Egy picit szerintem magam alá világitok, de még igy is jobb, mint elötte a xenonnal.
A golfban meg h4 van, az egyik kb 1,5 év után megszünt világitani. Mondjuk abban nem teljesen makulátlan a villany.
Robert9
#410
2013. július 24. 00:02
Azt már tudom, hogy a Ge/Tungsram Megalight Ultra 90% vagy 120%-os nagyon jó, meg az Osram NightBreaker, de elméletileg az Osram tovább bírja. Legalábbis többen használták tovább mint 1 évig. Tungsramnál vki írta a fél évet és pukk... Igaz, néhol a Tungsram olcsóbb mint a NBP.
Vukyee
#409
2013. július 23. 23:13
Én is így voltam vele. Igaz én magas 10.000 K-s xenon izzót raktam az angel eye-s os tuning projis lámpába és se esőbe, se esőmentes időbe nem láttam vele. Így most valami csoda +50%-os fényerősséggel bíró nem tudom milyen izzót raktam bele, ami jobb mint a xenon volt, de még nem az igazi. Tudtok mondani valami olyan izzót amivel lehet látni a projektoros lámpa ellenére?
Ha Te is hozzá szeretnél szólni, jelentkezz be!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Összesen 448 találat 23 oldalon